Agnieszka Małgorzata Torba/ Młoda photography

Fot. Agnieszka Małgorzata Torba/ Młoda photography

Biografia

Polski kolarz szosowy urodzony 12 kwietnia 1986 roku w Poznaniu.Wychowanek klubu sportowego GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne.
Team: Elkov Author Professional Cycling Team

Paweł Cieślik to 14. kolarz ubiegłorocznego Tour de Suisse po rozpadzie zespołu Verva Activejet znalazł zespół na trwający już sezon. 30-latek powraca do czeskiej grupy, w której barwach rywalizował w sezonach 2014 i 2015.

W barwach czeskiej grupy Cieślik notował kilka dobrych wyników na europejskiej scenie - w pierwszym sezonie wygraną w Grand Prix Kralovehradeckeho kraje, 2. miejsce w Okolo Jiznych Cech, 3. w Oberösterreichrundfahrt i Małopolskim Wyścigu Górskim, a w drugim sezonie 3. miejsce w Okolo Slovenska, 5. w Czech Cycling Tour i 2. w East Bochemia Tour.

W sezonie 2016 Cieślik błysnął 3. miejscem na górskim etapie Tour of Turkey, 14. pozycją w WorldTourowym Tour de Suisse, a także 5. lokatą w Velothon Wales.

Cieślik to 12 kolarz zespołu Verva Avtivejet, który zdołał znaleźć zespół na sezon 2017. Spośród szesnastki ścigającej się w ubiegłym roku pod okiem Piotra Kosmali, do czeskiej grupy przeniósł się też Jiri Polnicky, natomiast Hiszpan Jordi Simon związał się z zespołem Soul Brasil. Adam Stachowiak podpisał kontrakt z Voster Uniwheels, Jonas Koch z CCC Sprandi Polkowice, a Paweł Franczak i Stanisław Aniołkowski z Team Hurom. Do Domin Sport przeszedł Paweł Bernas, Kamil Gradek kotwicę rzucił w ONE Pro Cycling, Karel Hnik w Topforex Lapierre, a Norbert i Adrian Banaszek w Kolss.

Metryczka

2017 Elkov Author Professional Cycling Team
2016 VERVA Activejet Team
2015 Whirlpool Author (CT)
2014 Bauknecht - Author (CT)
2013 Bank BGŻ (CT)
2012 Bank BGŻ (CT)
2011 Bank BGŻ (CT)
2010 Mroz Activ Jet